首页 / 振荡器 / MXO45-2C-3M686400
minImg
MXO45-2C-3M686400
CTS-Frequency Controls
型号:
MXO45-2C-3M686400
描述:
XTAL OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TH
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 26mA
Size / Dimension 0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MXO45
Function -
Type XO (Standard)
Package / Case 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Voltage - Supply 5V
Output HCMOS, TTL
Base Resonator Crystal
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 3.6864 MHz