首页 / 振荡器 / MXO45HST-2I-15M360000
minImg
MXO45HST-2I-15M360000
CTS-Frequency Controls
型号:
MXO45HST-2I-15M360000
描述:
XTAL OSC XO 15.3600MHZ HCMOS TTL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 26mA
Size / Dimension 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MXO45HXT
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Voltage - Supply 5V
Output HCMOS, TTL
Base Resonator Crystal
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 15.36 MHz