N74F657D,602
NXP USA Inc.
型号:
N74F657D,602
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
24-SO
描述:
IC TXRX NON-INVERT 5.5V 24SO
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Input Type -
Number of Bits per Element 8
Output Type 3-State
Logic Type Transceiver, Non-Inverting
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 24-SO
Series 74F
Package / Case 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr NXP USA Inc.
Number of Elements 1
Package Tube
Base Product Number 74F657
Current - Output High, Low 3mA, 24mA; 15mA, 64mA