首页 / 线对板 / NA13B0810000G
minImg
NA13B0810000G
Amphenol Anytek
型号:
NA13B0810000G
描述:
TERM BLK 13POS TOP ENT 2.5MM PCB
用户指南
Wire Termination Screwless - Push Button Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 13
Torque - Screw -
Screw Material - Plating -
Housing Material Thermoplastic
Color Gray
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 20-28 AWG
Number of Levels 1
Series NA
Voltage 150 V
Mating Orientation Vertical with Board
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.098" (2.50mm)
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features -
Package Bulk
Current 3 A