NBRS2H100T3G
onsemi
型号:
NBRS2H100T3G
品牌:
onsemi
封装:
SMB
描述:
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SMB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMB
Current - Reverse Leakage @ Vr 8 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-214AA, SMB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 790 mV @ 2 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 2A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C