NCP1117DT285RK
onsemi
型号:
NCP1117DT285RK
品牌:
onsemi
封装:
DPAK
描述:
IC REG LINEAR 2.85V 1A DPAK
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
Output Type Fixed
PSRR 68dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 20V
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DPAK
Series -
Control Features -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V
Voltage Dropout (Max) 1.2V @ 800mA