onsemi
型号:
NCP3133AMNTXG
品牌:
封装:
16-QFN (3x3)
批次:
-
描述:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 16QFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.4915
$1.4915
10
$1.33
$13.3
25
$1.26274
$31.5685
100
$0.96957
$96.957
250
$0.856824
$214.206
500
$0.811737
$405.8685
1000
$0.631351
$631.351
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 4.62V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3x3) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.9V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 1.1MHz |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCP3133 |