NCP4680DMX12TCG
onsemi
型号:
NCP4680DMX12TCG
封装:
4-XDFN (0.8x0.8)
描述:
IC REG LINEAR 1.2V 150MA 4XDFN
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 70 µA
Output Type Fixed
PSRR 75dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.25V
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4-XDFN (0.8x0.8)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 4-XFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 0.67V @ 150mA