NCP563SQ33T1G
onsemi
型号:
NCP563SQ33T1G
封装:
SC-82AB
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 80MA SC82AB
库存 : 8794
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 80mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 6 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SC-82AB
Series -
Control Features -
Package / Case SC-82A, SOT-343
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 80mA