onsemi
型号:
NCP662SQ28T1G
品牌:
封装:
SC-82AB
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 2.8V 100MA SC82AB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.551
$0.551
10
$0.48735
$4.8735
25
$0.4579
$11.4475
100
$0.347225
$34.7225
250
$0.295526
$73.8815
500
$0.280744
$140.372
1000
$0.214254
$214.254
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 µA |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 100mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 6 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SC-82AB |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 100mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCP662 |