NCP718ASN300T1G
onsemi
型号:
NCP718ASN300T1G
封装:
TSOT-23-5
描述:
IC REG LINEAR 3V 300MA TSOT23-5
库存 : 792
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 8 µA
PSRR 60dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 24V
Output Type Fixed
Current - Output 300mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 300 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-5
Series -
Control Features Soft Start
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3V
Voltage Dropout (Max) 0.465V @ 300mA