NCR200KR-73-1K2
YAGEO
型号:
NCR200KR-73-1K2
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
描述:
RES 1.2K OHM 10% 2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient 0/ -500ppm/°C
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 kOhms
Series NCR
Power (Watts) 2W