NCR50SKR-52-100R
YAGEO
型号:
NCR50SKR-52-100R
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
描述:
RES 100 OHM 10% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient 0/ -500ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series NCR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W