NCV551SN15T1G
onsemi
型号:
NCV551SN15T1G
品牌:
onsemi
封装:
5-TSOP
描述:
IC REG LINEAR 1.5V 150MA 5TSOP
库存 : 2980
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 8 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 12V
Output Type Fixed
Current - Output 150mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 8 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 5-TSOP
Series Automotive, AEC-Q100
Control Features Enable
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.22V @ 10mA