NCV663SQ25T1G
onsemi
型号:
NCV663SQ25T1G
封装:
SC-82AB
描述:
IC REG LINEAR 2.5V 100MA SC82AB
库存 : 3000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 3000
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 100mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 6 µA
Product Status Active
Supplier Device Package SC-82AB
Series Automotive, AEC-Q100
Control Features -
Package / Case SC-82A, SOT-343
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 100mA