onsemi
型号:
NCV8130BMX120TCG
品牌:
封装:
6-XDFN (1.2x1.2)
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 1.2V 300MA 6XDFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.3344
$3.344
25
$0.31236
$7.809
100
$0.23199
$23.199
250
$0.196308
$49.077
500
$0.187397
$93.6985
1000
$0.13831
$138.31
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 65dB (1kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 300mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-XDFN (1.2x1.2) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.175V @ 300mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV8130 |