NCV8509PDW26R2G
onsemi
型号:
NCV8509PDW26R2G
品牌:
onsemi
封装:
16-SOIC
描述:
IC REG LINEAR 5V/2.6V 16SOIC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 175 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 50V
Output Type Fixed
Current - Output 115mA, 100mA
Number of Regulators 2
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 10 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-SOIC
Series Automotive, AEC-Q100
Control Features Reset
Package / Case 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Protection Features Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 5V, 2.6V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 100mA, -