onsemi
型号:
NCV8560MN500R2G
品牌:
封装:
6-DFN (3x3)
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 5V 150MA 6DFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.3205
$1.3205
10
$1.1799
$11.799
25
$1.11986
$27.9965
100
$0.860035
$86.0035
250
$0.760038
$190.0095
500
$0.720024
$360.012
1000
$0.560025
$560.025
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 175 µA |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 62dB ~ 38dB (120Hz ~ 10kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-DFN (3x3) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 6-VDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV8560 |