onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.4345
$1.4345
10
$1.2806
$12.806
25
$1.21524
$30.381
100
$0.93309
$93.309
250
$0.824562
$206.1405
500
$0.781166
$390.583
1000
$0.607572
$607.572
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 29 µA |
| PSRR | 67dB (100Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 45V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 150mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 30 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV8664 |