NCV8664ST33T3G
onsemi
型号:
NCV8664ST33T3G
品牌:
onsemi
封装:
SOT-223 (TO-261)
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT223
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 29 µA
PSRR 67dB (100Hz)
Voltage - Input (Max) 45V
Output Type Fixed
Current - Output 150mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 30 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-223 (TO-261)
Series Automotive, AEC-Q100
Control Features -
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.266V @ 150mA