NCV8675DT33RKG
onsemi
型号:
NCV8675DT33RKG
封装:
DPAK-5
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 350MA DPAK-5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 45 µA
PSRR 70dB (100Hz)
Voltage - Input (Max) 45V
Output Type Fixed
Current - Output 350mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 60 µA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DPAK-5
Series Automotive, AEC-Q100
Control Features Reset
Package / Case TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Protection Features Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V