NCV8702SN28T1G
onsemi
型号:
NCV8702SN28T1G
封装:
5-TSOP
描述:
IC REG LINEAR 2.8V 200MA 5TSOP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 16 µA
Output Type Fixed
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Product Status Active
Supplier Device Package 5-TSOP
Series Automotive, AEC-Q100
Control Features Enable
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 200mA