首页 / 线性稳压器 / NCV8720BMT145TBG
minImg
NCV8720BMT145TBG
onsemi
型号:
NCV8720BMT145TBG
封装:
6-WDFN (2x2)
描述:
IC REG LINEAR 1.45V 350MA 6WDFN
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Output Type Fixed
PSRR 52dB ~ 25dB (10Hz ~ 1MHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Number of Regulators 1
Current - Output 350mA
Product Status Active
Supplier Device Package 6-WDFN (2x2)
Series Automotive, AEC-Q100
Control Features Enable
Package / Case 6-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.45V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 350mA