ND471425
Powerex Inc.
型号:
ND471425
品牌:
Powerex Inc.
描述:
SCR MOD ISO DUAL 1400V 250A
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 130°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 3 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 250 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 1 SCR, 1 Diode
Voltage - Off State 1.4 kV
Series -
Package / Case POW-R-BLOK™ Module
Mfr Powerex Inc.
Package Bulk
Structure Series Connection - SCR/Diode
Current - On State (It (RMS)) (Max) 393 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 8800A @ 60Hz