首页 / 线对板 / NE0300800000G
minImg
NE0300800000G
Amphenol Anytek
型号:
NE0300800000G
描述:
TERM BLOCK 3POS 45DEG 5MM PCB
用户指南
Wire Termination Screwless - Push Button Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 3
Torque - Screw -
Screw Material - Plating -
Housing Material Thermoplastic
Color Gray
Mounting Type Through Hole, Kinked Pin
Product Status Active
Wire Gauge 16-20 AWG
Number of Levels 1
Series NE
Voltage 300 V
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.197" (5.00mm)
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features -
Package Bulk
Current 10 A