Texas Instruments
型号:
NE555PWR
封装:
8-TSSOP
批次:
-
描述:
IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.3211
$3.211
25
$0.28956
$7.239
100
$0.200165
$20.0165
250
$0.168568
$42.142
500
$0.136971
$68.4855
1000
$0.105364
$105.364
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Count | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 10 mA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Series | - |
| Type | 555 Type, Timer/Oscillator (Single) |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 16V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Frequency | 100kHz |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NE555 |