NEHH47M250FE
NTE Electronics, Inc
型号:
NEHH47M250FE
描述:
CAP ALUM 47UF 250V AXIAL
库存 : 816
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +75%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.181" L (16.00mm x 30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Series NEHH
Package / Case Axial
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 47 µF