NTE Electronics, Inc
型号:
NEV1500M10
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
10
$0.836
$8.36
20
$0.7942
$15.884
30
$0.7524
$22.572
40
$0.7106
$28.424
50
$0.6935
$34.675
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.748" (19.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| Series | NEV |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Capacitance | 1500 µF |
| Package | Bag |