NEV220M10CB
NTE Electronics, Inc
型号:
NEV220M10CB
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
库存 : 795
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 50
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Series NEV
Package / Case Radial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 220 µF