NEVH100M250II
NTE Electronics, Inc
型号:
NEVH100M250II
描述:
CAP ALUM 100UF 250V RADIAL
库存 : 346
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.496" (38.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +75%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Series NEVH
Package / Case Radial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 100 µF