NTE Electronics, Inc
型号:
NEVH100M250II
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 100UF 250V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.508
$2.508
10
$2.3845
$23.845
20
$2.261
$45.22
50
$2.128
$106.4
100
$2.0805
$208.05
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.496" (38.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | -10%, +75% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| Series | NEVH |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Capacitance | 100 µF |
| Package | Bag |