首页 / AC DC 转换器 / NEVO+600M-1480-DK000
minImg
NEVO+600M-1480-DK000
Vox Power Ltd.
型号:
NEVO+600M-1480-DK000
描述:
AC/DC CNVRTR 5V 48V 2X24V 300W
Product Status Active
Efficiency 86%
Mfr Vox Power Ltd.
Features Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Applications Medical
Voltage - Output 2 48V
Voltage - Output 3 24V
Voltage - Output 4 24V
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, CSA, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.27" L x 3.06" W x 1.61" H (133.8mm x 77.7mm x 41.0mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 3.75 A
Series NEVO+600M
Current - Output 1 25 A
Power (Watts) 300W
Current - Output 4 3.125 A
Type Enclosed
Current - Output 3 3.125 A