首页 / AC DC 转换器 / NEVO+600SL-3525-DK000
minImg
NEVO+600SL-3525-DK000
Vox Power Ltd.
型号:
NEVO+600SL-3525-DK000
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 5X12V 600W
Product Status Active
Efficiency 86%
Mfr Vox Power Ltd.
Features Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 12V
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 12V
Voltage - Output 5 12V
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, CSA, IEC, UL
Voltage - Output 1 24V
Current - Output 6 5 A
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.06" L x 3.06" W x 1.61" H (77.7mm x 77.7mm x 41.0mm)
Current - Output 5 5 A
Number of Outputs 6
Current - Output 2 5 A
Series NEVO+600SL
Current - Output 1 7.5 A
Power (Watts) 600W
Current - Output 4 15 A
Type Enclosed
Current - Output 3 5 A