NF10AA0100MHB
KYOCERA AVX
型号:
NF10AA0100MHB
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
ICL 10 OHM 20% 2.5A 11.5MM
用户指南
Series NF10
Approval Agency -
Tolerance ±20%
Mfr KYOCERA AVX
Current - Steady State Max 2.5 A
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Package Bulk
R @ 25°C 10 Ohms
Product Status Obsolete
Diameter 0.453" (11.50mm)
R @ Current 340 mOhms