NF4EB-24V-A
Panasonic Electric Works
型号:
NF4EB-24V-A
描述:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24VDC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Switching Voltage 220VAC, 220VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 2 A
Coil Current 20 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.2 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series NF
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Must Operate Voltage 19.2 VDC