首页 / 通孔式电阻器 / NFR0100002209JR500
minImg
NFR0100002209JR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
NFR0100002209JR500
封装:
Axial
描述:
RES 22 OHM 1W 5% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 22 Ohms
Series NFR01
Power (Watts) 1W