NFS40-7608J
Artesyn Embedded Power
型号:
NFS40-7608J
描述:
AC/DC CONVERTER 5.1V +/-12V 40W
用户指南
Product Status Obsolete
Efficiency 70%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency -
Voltage - Output 1 5.1V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.20" H (127.0mm x 76.2mm x 30.5mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 2 A
Series NFS40 (40W)
Current - Output 1 3 A
Power (Watts) 40W (50W Forced Air)
Type Open Frame
Current - Output 3 350 mA