Honeywell Sensing and Productivity Solutions
型号:
NGCPA00NX01A1A
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION DPST 6A 120V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$53.409
$53.409
10
$46.7305
$467.305
25
$42.72454
$1068.1135
50
$40.05428
$2002.714
100
$38.051585
$3805.1585
250
$36.716474
$9179.1185
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 75°C |
| Operating Position | 25° |
| Release Force | 2.534gfm |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Connector |
| Actuator Type | Side Rotary, Roller |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 550mA (DC) |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Mechanical Life | 5,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | NGC |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Operating Force | 18gfm |
| Overtravel | 65° |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 25° |
| Features | Nylon Roller |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | NGCPA00 |
| Differential Travel | 15° |