Newhaven Display Intl
型号:
NHD-0208AZ-RN-YBW-33V
封装:
-
批次:
-
描述:
LCD MOD 16 DIG 8 X 2 REFLECTIVE
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$8.911
$8.911
5
$8.3771
$41.8855
10
$7.8413
$78.413
50
$7.39613
$369.8065
100
$7.03969
$703.969
250
$6.683288
$1670.822
500
$6.415939
$3207.9695
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Viewing Area | 30.40mm L x 13.90mm W |
| Character Format | 5 x 8 Dots |
| Controller Type | SPLC780D OR ST7066U |
| Text Color | Blue |
| Display Mode | Reflective |
| Product Status | Active |
| Character Size | 4.75mm H x 2.95mm W |
| Series | - |
| Display Format | 8 x 2 |
| Number of Characters | 16 |
| Display Type | STN - Super-Twisted Nematic |
| Voltage - Supply | 3.1V ~ 3.5V |
| Backlight | Without Backlight |
| Background Color | Green |
| Dot Size | 0.55mm W x 0.55mm H |
| Mfr | Newhaven Display Intl |
| Package | Bulk |
| Outline L x W x H | 40.00mm x 35.40mm x 8.00mm |
| Interface | Parallel |
| Base Product Number | NHD-0208 |