首页 / LCD、OLED 字符与数字 / NHD-0220FZ-FSW-GBW-P-3V3
minImg
NHD-0220FZ-FSW-GBW-P-3V3
Newhaven Display Intl
型号:
NHD-0220FZ-FSW-GBW-P-3V3
描述:
LCD MOD 40DIG 20X2 TRANSFLCT WHT
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Viewing Area 46.00mm L x 10.80mm W
Character Format 5 x 8 Dots
Text Color Gray
Display Mode Transflective
Product Status Obsolete
Character Size 3.23mm H x 1.85mm W
Series -
Display Format 20 x 2
Number of Characters 40
Display Type STN - Super-Twisted Nematic
Voltage - Supply 3V ~ 3.3V
Backlight LED - White
Background Color White
Dot Size 0.33mm W x 0.36mm H
Mfr Newhaven Display Intl
Package Bulk
Outline L x W x H 65.00mm x 20.00mm x 8.00mm