首页 / 线对板 / NJ1200500000G
minImg
NJ1200500000G
Amphenol Anytek
型号:
NJ1200500000G
描述:
TERM BLK 12POS TOP ENTRY 5MM PCB
用户指南
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 12
Torque - Screw -
Screw Material - Plating -
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-24 AWG
Number of Levels 1
Series NJ
Voltage 300 V
Mating Orientation Vertical with Board
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.197" (5.00mm)