NJ28MA0502F--
KYOCERA AVX
型号:
NJ28MA0502F--
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
THERMISTOR NTC 5KOHM 3960K DISC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±1%
B25/100 -
B Value Tolerance ±0.5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series NJ28
B25/75 -
Length - Lead Wire 1.38" (35.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C 5k
Package / Case Disc, 2.8mm Dia x 2.8mm W
Power - Max 16 mW