首页 / 线性稳压器 / NJM2885DL1-33-TE1
minImg
NJM2885DL1-33-TE1
Nisshinbo Micro Devices Inc.
型号:
NJM2885DL1-33-TE1
封装:
TO-252-3
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-3
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 300 µA
Output Type Fixed
PSRR 75dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 14V
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-252-3
Series -
Control Features -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.18V @ 300mA