NJU7231F28-TE1#
Nisshinbo Micro Devices Inc.
型号:
NJU7231F28-TE1#
封装:
SOT-23-5 (MTP5)
描述:
IC REG LINEAR 2.8V 100MA SOT23-5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Output Type Fixed
PSRR -
Voltage - Input (Max) 15V
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5 (MTP5)
Series -
Control Features -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features -
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 20mA