NJU7231L28
Nisshinbo Micro Devices Inc.
型号:
NJU7231L28
封装:
TO-92-3
描述:
IC REG LINEAR 2.8V 100MA TO92-3
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Output Type Fixed
PSRR -
Voltage - Input (Max) 15V
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-92-3
Series -
Control Features -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Protection Features -
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 20mA