onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.7315
$0.7315
10
$0.63365
$6.3365
100
$0.4389
$43.89
500
$0.366719
$183.3595
1000
$0.312104
$312.104
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 65MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 50mA, 1A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Power - Max | 1.68 W |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 500mA, 2V |
| Base Product Number | NJVNJD2873 |