NKN1WSFR-52-0R91
YAGEO
型号:
NKN1WSFR-52-0R91
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
描述:
RES 0.91 OHM 1% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 910 mOhms
Series NKN
Power (Watts) 1W