NKN200JR-73-0R2
YAGEO
型号:
NKN200JR-73-0R2
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
描述:
RES 0.2 OHM 5% 2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.209" Dia x 0.610" L (5.30mm x 15.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 mOhms
Series NKN
Power (Watts) 2W