首页 / 门和反相器 / NL27WZ14DFT2G-L22348
minImg
NL27WZ14DFT2G-L22348
onsemi
型号:
NL27WZ14DFT2G-L22348
品牌:
onsemi
封装:
SC-88/SC70-6/SOT-363
描述:
IC INVERT SCHMITT 2CH 2-INP SC88
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.9ns @ 5V, 50pF
Logic Type Inverter
Input Logic Level - Low 0.8V ~ 2.3V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package SC-88/SC70-6/SOT-363
Series 27WZ
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Input Logic Level - High 1.4V ~ 3.6V
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr onsemi
Features Schmitt Trigger
Number of Circuits 2
Package Tape & Reel (TR)
Current - Quiescent (Max) 1 µA
Base Product Number 27WZ14
Current - Output High, Low 32mA, 32mA