NL6EBX-2M-DC48V
Panasonic Electric Works
型号:
NL6EBX-2M-DC48V
描述:
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 48VDC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 55°C
Switching Voltage 125VAC, 30VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 2 A
Coil Current 15 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 5 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form 6PDT (6 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series NL
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 48VDC
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Must Operate Voltage 38.4 VDC