首页 / 固定电感器 / NLC565050T-391K-PF
minImg
NLC565050T-391K-PF
TDK Corporation
型号:
NLC565050T-391K-PF
描述:
FIXED IND 390UH 130MA 5.8OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 130 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.8Ohm Max
Series NLC
Inductance 390 µH
Type Wirewound
Package / Case 2220 (5650 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.9MHz